Τετάρτη, 22 Οκτωβρίου 2014

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΜΙΚΤΩΝ

Διεξήχθησαν σήμερα τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων και οι μικτές της Ενώσεως μας τα πήγαν περίφημα στους αγώνες εκτός έδρας με αντιπάλους τις αντίστοιχες της ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΗΣ.

Η μικτή παίδων επιβλήθηκε με το ευρύ σκόρ 4-0 ενώ η μικτή Νέων απέσπασε λευκή ισοπαλία.
Τα μέλη του Δ.Σ. της Ενώσεως συγχαίρουν τον Προπονητή , τον αρχηγό αποστολής και κυρίως τους μικρούς αθλητές για την επιτυχία τους.

Τρίτη, 21 Οκτωβρίου 2014

ΠΟΙΝΕΣ



ΠΡΑΚΤΙΚΟ Ν.8   ΤΡΙΤΗ 21/10/2014
Σήμερα 21/10/2014 συνεδρίασε η επιτροπή κι αποφάσισε την επιβολή των παρακάτω ποινών.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ
Α) Ποινή μιάς  (1) αγωνιστικής στον ποδοσφαιριστή του Σωματείου  ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ Ι. με αρ.δελτίου 1208288 (άρθρο 7-παραγρ.3).
Β) Ποινή μιάς (1) αγωνιστικής στον ποδοσφαιριστή του Σωματείου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΣΤΟΡΑ ΚΥΡΟΥ Κ. με αρ.δελτίου 1315677 (άρθρο 10-παραγρ.1-εδάφιο α΄).
Γ) Ποινή μιάς (1) αγωνιστικής στον ποδοσφαιριστή του Σωματείου ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗ Κ.με αρ.δελτίου 1248037 (άρθρο 10-παραγρ.1-εδάφιο α΄ ).

ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ
Α) Έγγραφη επίπληξη στον παράγοντα του Σωματείου  ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ ΤΣΕΜΠΕΡΙΔΗ ΙΩΑΝΝΗ για τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα της 18/10/2014 με αντίπαλο την ομάδα της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΚΑΣΤΟΡΑ.(άρθρο 6).
Β) Έγγραφη επίπληξη στον παράγοντα του Σωματείου ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΤΖΗΜΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟ για τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα της 18/10/2014 με αντίπαλο την ομάδα των ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ (άρθρο 6).

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

Στο Σωματείο ΑΣ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ επιβάλλεται η ποινή της στέρησης του δικαιώματος να αγωνίζεται στην έδρα του για δύο (2)  αγωνιστικές ημέρες και χρηματικό πρόστιμο 200,00 ευρώ για τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα της 18/10/2014 με αντίπαλο την ομάδα των ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ. (άρθρο 15-παράγραφος 4 & παράγραφος 8-εδάφια α΄ & δ΄).
Η ποινή του αποκλεισμού της έδρας ισχύει για τους αγώνες ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ-ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ στις 8/11/2014 και ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ-ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ στις 22/11/2014 (άρθρο 33-παράγραφος 2-εδάφιο β΄ ).
Οι έδρες διεξαγωγής των παραπάνω αγώνων θα ορισθούν από την διοργανώτρια. 

ΚΥΠΕΛΛΟ-ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Έγινε σήμερα στα γραφεία της Ένωσης η κλήρωση για την ημιτελική φάση του κυπέλλου παρουσία των σωματείων , και τα ζευγάρια που προέκυψαν είναι τα εξής.
Α.Ο. ΚΑΣΤΩΡ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ-Μ.Α.ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Τα παιχνίδια θα γίνουν την Τετάρτη  5/11/2014 και είναι νόκ-άουτ.
Πιθανή ώρα έναρξης 14.45 μ.μ. 

Δευτέρα, 20 Οκτωβρίου 2014

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΙΚΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Ανακοινώνονται από τον Προπονητή των Ενωσιακών Ομάδων οι αθλητές που απαρτίζουν τις αποστολή για τα εκτός έδρας παιχνίδια με αντιπάλους τις ομάδες της ΕΠΣ Φλωρίνης , και έχουν ως εξής.

ΜΙΚΤΗ ΝΕΩΝ                                                                 ΠΑΙΔΩΝ

1)ΠΕΤΣΩΝΗΣ                                                          1)ΠΑΝΤΑΖΗΣ
2)ΓΚΟΣΙΟΣ                                                              2)ΜΠΙΖΙΟΣ
3)ΓΚΟΝΟΣ                                                               3)ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
4)ΖΗΣΗΣ                                                                  4)ΤΣΑΚΛΙΔΗΣ
5)ΠΑΤΣΙΚΑΣ                                                             5)ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
6)ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ                                                   6)ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ
7)ΛΟΥΔΟΒΑΡΗΣ                                                      7)ΚΡΑΝΙΑΣ
8)ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ                                                          8)ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ
9)ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ                                                   9)ΤΣΙΚΟΣ
10)ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ                                                      10)ΒΑΕΝΑΣ 
11)ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ                                                        11)ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Β.
12)ΜΗΛΙΟΣ                                                              12)ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ
13)ΤΙΓΚΑΣ                                                                13)ΤΣΟΠΡΑΣ  
14)ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ  Ε.                                                   14)ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Κ.
15)ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ                                                        15)ΜΠΙΖΟΓΛΟΥ
16)ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΗΣ                                                    16)ΕΣΤΙΑΔΗΣ
17)ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ                                                 17)ΣΤΑΥΡΟΘΕΟΔΩΡΟΣ
18)ΜΠΑΜΠΟΥΛΗΣ                                                    18)ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ε.

Ώρα αναχώρησης 10.00 π.μ. από το πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής.



Κυριακή, 19 Οκτωβρίου 2014

Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ


Στα πλαίσια της 3ης Αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα.

ΚΟΡΕΣΤΕΙΑ
ΚΡΟΝΟΣ
1
2
ΒΟΓΑΤΣΙΚΟ
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙ
0
3
ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ
ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ.
6
4
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΟΙΝΟΗ
2
2
ΛΕΥΚΗ
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑ
2
0

Σάββατο, 18 Οκτωβρίου 2014

Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ


Για το Πρωτάθλημα της Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας , την 5η Αγωνιστκή σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα



ΚΑΛΟΧΩΡΙ
ΚΟΡΗΣΟΣ
1
2
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
2
2
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
1
0
ΚΩΣΤΑΡΑΖΙ
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ
2
1
ΑΚΑΔ. ΚΑΣΤΟΡΑ
ΝΤΑΗΛΑΚΗ
2
2

ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
1
1
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ.
ΝΕΣΤΟΡΙΟ
8
0


Παρασκευή, 17 Οκτωβρίου 2014

ΦΙΛΙΚΟ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ





ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΥ ΔΙΑΙΤΗΤΗ





Από την Επιτροπή Διαιτησίας  ανακοινώνεται ότι στον αγώνα της Α΄Κατηγορίας  ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ  (18.10.2014) αντικαθίσταται λόγω        κωλύματος ο διαιτητής ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ Λ. με τον ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΧΡ.

Επίσης  στον αγώνα της Β΄Κατηγορίας  ΛΕΥΚΗ - ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑ  (19.10.2014) αντικαθίσταται λόγω        κωλύματος ο β' βοηθός διαιτητή ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Ε. με τον ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟ Θ.


Πέμπτη, 16 Οκτωβρίου 2014

ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ-ΒΟΗΘΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΑΓΩΝΩΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (5ης Αγωνιστικής) και Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (3ης Αγωνιστικής) 18-19/10/2014






ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ
ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ-ΒΟΗΘΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΑΓΩΝΩΝ
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (5ης Αγωνιστικής) και Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (3ης Αγωνιστικής) 18-19/10/2014

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΩΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΑΓΩΝΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α' ΒΟΗΘΟΣ
Β' ΒΟΗΘΟΣ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
18/10/14
15:00
ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΓΚΛΑΒΙΝΑΣ Κ.
ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ
ΜΑΛΕΑΣ
ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ
18/10/14
15:00
ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ
ΓΙΑΜΠΑΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
ΔΟΥΚΑΣ
18/10/14
15:00
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ Β.
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ
ΠΡΕΣΠΑΡΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
18/10/14
15:00
ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ Γ.
ΚΕΝΤΖΙΟΠΟΥΛΟΣ
ΧΑΤΖΗΣ
ΚΑΚΟΣ
18/10/14
15:00
ΚΑΣΤΩΡΑ
ΑΚΑΔ.ΚΑΣΤΩΡΑ – ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΣΙΑΒΒΑΣ
ΡΟΝΤΣΗΣ Κ.
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
18/10/14
15:00
ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΣΤΥΛΙΑΔΗΣ
ΚΟΤΕΚΙΔΗΣ
ΠΑΓΙΑΥΛΗΣ
ΡΟΝΤΣΗΣ Γ.
18/10/14
15:00
ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ - ΝΕΣΤΟΡΙΟ
ΝΤΟΥΚΑΣ
ΣΤΕΡΓΙΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΗΣ
ΝΟΝΑΣ
19/10/14
15:00
ΚΟΡΕΣΤΕΙΩΝ
ΠΑΣ ΚΟΡΕΣΤΕΙΩΝ – ΑΚΑΔ. ΚΡΟΝΟΣ
ΚΑΡΑΤΑΙΔΗΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
ΤΣΕΛΑΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
19/10/14
15:00
ΜΗΛΙΤΣΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ – ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ Β.
ΚΥΡΚΟΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΡΟΝΤΣΗΣ Γ.
19/10/14
15:00
ΛΑΚΚΩΜΑΤΩΝ
ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ Γ.
ΖΑΡΟΜΥΤΙΔΟΥ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΧΡ.
ΔΟΥΚΑΣ
19/10/14
15:00
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΥ
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ – ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ
ΣΤΥΛΙΑΔΗΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΣΙΑΒΒΑ
ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ
19/10/14
15:00
ΛΕΥΚΗΣ
ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ
ΠΑΥΛΑΚΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΝΟΝΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΣΑΒΒΑΤΟΥ: ΣΙΑΒΒΑΣ, ΠΑΥΛΑΚΟΥ
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ: ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ


ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (18-19/10/2014)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΩΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΑΓΩΝΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
18/10//14
11:00
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ - ΚΟΡΗΣΟΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
19/10/14
11:00
ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΑΓΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΑΚΑΔ. ΚΡΟΝΟΣ
ΖΑΡΟΜΥΤΙΔΟΥ
18/10/14
11:00
ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΑΜΟΡΓΙΑΝΟΥ
19/10/14
11:00
ΜΑΝΙΑΚΩΝ
ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ – ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΧΡ.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ 18 & 19-10-2014

Από την αρμόδια επιτροπή ορίζονται ως παρατηρητές αγώνων για τα παιχνίδια της Α΄ &  Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο οι εξής.
Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ    ΣΑΒΒΑΤΟ 18/10/2014
ΠΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ    ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Δ.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ-ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ    ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Θ.
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ       ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Ε.
ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ-Α.Σ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ    ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΣΤΩΡ-ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ      ΜΠΑΞΕΒΑΝΙΔΗΣ Ι.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ-Μ.Α.ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Β.
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ-ΝΕΣΤΟΡΙΟ     ΚΙΟΣΣΕΣ Ν.

Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ      ΚΥΡΙΑΚΗ 19/10/2014
ΠΑΣ ΚΟΡΕΣΤΕΙΩΝ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΡΟΝΟΣ     ΚΑΡΑΝΙΚΟΥΛΗΣ Κ.
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ- ΜΑΥΡΟΧΩΡΙ    ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΓΕΝΙΟΣ
ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ-ΕΛΠΙΔΕΣΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ     ΔΟΥΜΠΟΣ Ν.
ΑΣ ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΥ-ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Β.
ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑΣ    ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Θ.