Παρασκευή, 31 Οκτωβρίου 2014

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ 1/11/2014

Από την αρμόδια επιτροπή και για τα παιχνίδια της 7ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας που θα διεξαχθούν το Σάββατο 1/11/2014 ορίζονται οι παρακάτω παρατηρητές αγώνων.

ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ 2/11/2014

Ο Δήμος Καστοριάς και στα πλαίσια εκδήλωσης που πραγματοποιείτε στο Πάρκο Ολυμπιακής Φλόγας την Κυριακή 2/11/2014 , ζήτησε την αναβολή των προγραμματισμένων αγώνων καθότι η εκδήλωση αφορά παιδιά και κρίνεται απαραίτητη η συμμετοχή σε αυτήν όσο περισσοτέρων μικρών αθλητών γίνεται.
Η επιτροπή Πρωταθλημάτων και μετά από συνεννόηση με τις ακαδημίες  έκανε δεκτό το παραπάνω αίτημα και ως εκ τούτου τα παιχνίδια της Κυριακής για το Παιδικό Πρωτάθλημα αναβάλλονται

ΟΡΙΣΜΟΣ ΜΕΛΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

To μέλος των Διαιτητών της Ένωσης μας Δημητριάδης Ιορδάνης ορίσθηκε ως Β΄ Βοηθός στον Αγώνα μεταξύ των ομάδων ΠΑΟ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.
Ο παραπανω αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή  2/11/2014 και το Δ.Σ. της Ενώσεως και η Επιτροπή Διαιτησίας του εύχονται καλή επιτυχία στην δύσκολη αποστολή του. 

Πέμπτη, 30 Οκτωβρίου 2014

ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ-ΒΟΗΘΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΑΓΩΝΩΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (7ης Αγωνιστικής) ) 01/11/2014





ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ
ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ-ΒΟΗΘΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΑΓΩΝΩΝ
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (7ης Αγωνιστικής) ) 01/11/2014

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΩΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΑΓΩΝΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α' ΒΟΗΘΟΣ
Β' ΒΟΗΘΟΣ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
01/11/14
15:00
ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΝΤΟΥΚΑΣ
ΠΑΓΙΑΥΛΗΣ
ΣΤΕΡΓΙΟΥ
ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ
01/11/14
15:00
ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΓΚΛΑΒΙΝΑΣ Κ.
ΤΣΕΛΑΣ
ΠΑΥΛΑΚΟΥ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
01/11/14
15:00
ΚΑΣΤΩΡΑ
ΑΚΑΔ. ΚΑΣΤΩΡΑ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ
ΠΡΕΣΠΑΡΗΣ
ΣΙΑΒΒΑ
ΔΟΥΚΑΣ
01/11/14
15:00
ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ – ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΚΑΡΑΤΑΙΔΗΣ
ΚΕΝΤΖΙΟΠΟΥΛΟΣ
ΣΙΑΒΒΑΣ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
01/11/14
15:00
ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ – ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΣΤΥΛΙΑΔΗΣ
ΚΥΡΚΟΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
ΚΑΚΟΣ
01/11/14
15:00
ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ
ΝΕΣΤΟΡΙΟ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ Φ.
ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ
ΧΑΤΖΗΣ
ΝΟΝΑΣ
01/11/14
15:00
ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ Β.
ΜΠΙΝΤΗΣ
ΠΑΝΤΑΖΗΣ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΤΕΚΙΔΗΣ


ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (1/11/2014)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΩΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΑΓΩΝΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
01/11/14
11:00
ΚΟΛΟΚΥΝΘΟΥΣ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΑΓΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
02/11/14
10:30
ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΝΤΑΗΛΑΚΗ - ΚΟΡΗΣΟΣ
ΜΠΑΧΑΡΟΥΔΗΣ
02/11/14
11:00
ΜΑΝΙΑΚΩΝ
ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ - ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ
ΑΜΟΡΓΙΑΝΟΥ
02/11/14
10:30
ΚΟΛΟΚΥΝΘΟΥΣ
ΚΡΟΝΟΣ - ΚΑΣΤΩΡΑΣ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΧΡ.










Τετάρτη, 29 Οκτωβρίου 2014

ΠΟΙΝΕΣ


Πρακτικό Ν.9 Τρίτη 29-10-2014

Σήμερα 28-10-2014 συνεδρίασε η επιτροπή κι αποφάσισε την επιβολή των παρακάτω ποινών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΙΚΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Γλυκόπικρη γεύση άφησε η  σημερινή αγωνιστική μέρα του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.
Στα πλαίσια της 2ης Αγωνιστικής οι μικτές Ομάδες του Νομού μας έφεραν τα παρακάτω αποτελέσματα με  αντιπάλους αυτές της ΕΠΣ Κοζάνης.

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ.

Η Ε.Π.Σ. Καστοριάς ενημερώνει τα Σωματεία που διατηρούν ακαδημίες με παιδιά ηλικίας 7-10 ετών για τα παρακάτω.

ΕΡΓΟΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ,ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ &ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Πραγματοποιήθηκε χθές 28/10/2014  με απόλυτη επιτυχία η πολύ ενδιαφέρουσα ομιλία του Καθηγητή ΤΕΦΑΑ και Εργοφυσιολόγου Κ. Γρηγοριάδη Αντώνη

Δευτέρα, 27 Οκτωβρίου 2014

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΙΚΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ 29/10/2014 ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΙΣ ΜΙΚΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Την Τετάρτη 29/10/2014 και ώρα 13.00 & 15.00 στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής των Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων , οι ομάδες της Ενώσεως μας θα αντιμετωπίσουν τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ στο ΔΑΚ Καστοριάς.

ΟΡΙΣΜΟΣ ΜΕΛΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Ο Διαιτητής της Ενώσεως μας Φωτιάδης Φώτιος ορίσθηκε από την αρμόδια επιτροπή να διευθύνει τον δύσκολο αγώνα μεταξύ των ομάδων ΦΩΣΤΗΡΑΣ-ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 2005  για το κύπελλο Ελλάδος.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο γήπεδο Ταύρου την Τρίτη 28/10/2014 και ώρα 5.15 μ.μ.
Τα μέλη του Δ.Σ. και η επιτροπή διαιτησίας της Ενώσεως του εύχονται καλή επιτυχία στη δύσκολη αποστολή του. 

Κυριακή, 26 Οκτωβρίου 2014

Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ


Στα πλαίσια της 4ης Αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα.

Σάββατο, 25 Οκτωβρίου 2014

A΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ


Στα πλαίσια της 6ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα.


ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΚΑΛΟΧΩΡΙ
3
0
ΚΟΡΗΣΟΣ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
0
1
ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΚΩΣΤΑΡΑΖΙ
3
0
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΑΚΑΔ. ΚΑΣΤΟΡΑ
5
1
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ
ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ
0
6
ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ.
0
2
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΝΕΣΤΟΡΙΟ
6
2


Παρασκευή, 24 Οκτωβρίου 2014

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ-ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΑ

Λόγω ξαφνικών θεμάτων που προέκυψαν για τις Ακαδημίες των Σωματείων ΚΡΟΝΟΣ και ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ και μετά από συνεννόηση με την επιτροπή Πρωταθλημάτων , αποφασίζεται η αναβολή του  μεταξύ τους αγώνα που ήταν προγραμματισμένος να γίνει το Σάββατο 25/10/2014 και ώρα 11.15 π.μ. στο  Γήπεδο Κολοκυνθούς.
 Ο αγώνας θα διεξαχθεί σε νέα ημερομηνία που θα ορισθεί σε συνεννόηση με τα παραπάνω Σωματεία. 

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΤΩΝ 25 & 26-10-2014

Από την αρμόδια επιτροπή ορίζονται ως παρατηρητές αγώνων για τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου 25/10/2014 οι παρακάτω.

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ


To Δ.Σ. της Ενώσεως και η Επιτροπή διαιτησίας εκφράζουν τα συλλυπητήρια τους στον συνεργάτη τους Κύριο Γεωργιάδη Χρυσό για τον χαμό της μητέρας του.
Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάζει.



ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

Από την Επιτροπή Διαιτησίας ανακοινώνεται ότι στον αγώνα Γράμμος Μαυροχωρίου-Πεντάβρυσος της 26.10.2014 αντικαθίσταται λόγω κωλύματος ο Παρατηρητής Διαιτησίας ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣ  με τον ΔΟΥΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ.



Πέμπτη, 23 Οκτωβρίου 2014

ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ (2/11/2014) Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Την Κυριακή 2/11/2014 και ώρα 15.00 μ.μ. ο ΑΣ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ σε συνεργασία με το Δήμο ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ διοργανώνει έναν πολύ σημαντικό αγώνα.
Σημαντικό τόσο για το πρόσωπο στη μνήμη του οποίου γίνεται, όσο και για το σκοπό που θα διατεθούν τα έσοδα του.
Ο Κυριάκος Πολυχρονίου υπήρξε Παράγοντας του Ερασιτεχνικού Ποδοσφαίρου του Νομού μας  επί σειρά ετών και το υπηρέτησε από διαφορετικές θέσεις και αξιώματα εώς την τελευταία του πνοή.
Ταυτόχρονα με την επαγγελματική του ιδιότητα πρόσφερε τις υπηρεσίες του ως δάσκαλος και διευθυντής ακούραστα και σε σχολεία με ιδιαίτερα αυξημένες απαιτήσεις.
Είναι σημαντικό λοιπόν τέτοιους ανθρώπους να μην τους λησμονούμε ποτέ και κάθε εκδήλωση προς τιμή τους να τυγχάνει ευρείας στήριξης και από όλους.
Επίσης είναι διπλά σημαντικό όταν αυτό συνδυάζεται και με σκοπό την οικονομική  ενίσχυση σημαντικών ειδικών εκπαιδευτικών σχολείων , μέσω των εσόδων της εκδήλωσης.
Με χαρά λοιπόν  η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καστοριάς θα συμμετέχει σε αυτή την εκδήλωση τιμής , όχι μόνο με την παρουσία των μελών της , αλλά αποφασίζοντας και την αναβολή των αγώνων της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας την ημέρα εκείνη , δίνοντας την δυνατότητα να την στηρίξουν όσο περισσότεροι μπορούν.
Επίσης είναι αυτονόητο και στα πλαίσια των δυνατοτήτων της , ότι θα συμμετάσχει έμπρακτα  και στην οικονομική ενίσχυση του σκοπού της εκδήλωσης.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΥΣΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ-2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Από την αρμόδια επιτροπή ορίζονται τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος υποδομών ως εξής.

           ΣΑΒΒΑΤΟ 25/10/2014

ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ-ΑΓΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ        11.00 Π.Μ. ΓΗΠΕΔΟ ΧΙΛΟΔΕΝΔΡΟΥ
ΚΡΟΝΟΣ-ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ                 11.15 Π.Μ.    ΓΗΠΕΔΟ ΚΟΛΟΚΥΝΘΟΥΣ


          ΚΥΡΙΑΚΗ 26/10/2014

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ-ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ                10.30 Π.Μ.    ΓΗΠΕΔΟ ΝΤΑΗΛΑΚΙΟΥ
ΚΟΡΗΣΟΣ-ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ               11.00 Π.Μ.    ΓΗΠΕΔΟ ΚΟΡΗΣΟΥ 

ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ-ΒΟΗΘΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΑΓΩΝΩΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (6ης Αγωνιστικής) και Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (4ης Αγωνιστικής) 25-26/10/2014





 

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ
ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ-ΒΟΗΘΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΑΓΩΝΩΝ
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (6ης Αγωνιστικής) και Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (4ης Αγωνιστικής) 25-26/10/2014

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΩΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΑΓΩΝΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α' ΒΟΗΘΟΣ
Β' ΒΟΗΘΟΣ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
25/10/14
15:00
ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
ΣΤΥΛΙΑΔΗΣ
ΚΕΝΤΖΙΟΠΟΥΛΟΣ
ΣΙΑΒΒΑΣ
ΣΠΥΡΟΥ
25/10/14
15:00
ΚΟΡΗΣΟΥ
ΔΟΗΑ ΚΟΡΗΣΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΚΑΡΑΤΑΪΔΗΣ
ΚΥΡΚΟΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
ΡΟΝΤΣΗΣ Γ.
25/10/14
15:00
ΜΑΝΙΑΚΩΝ
ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ – ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ Φ.
ΚΟΤΕΚΙΔΗΣ
ΠΡΕΣΠΑΡΗΣ
ΝΟΝΑΣ
25/10/14
15:00
ΚΑΣΤΩΡΑ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ – ΑΚΑΔ. ΚΑΣΤΩΡΑ
ΝΤΟΥΚΑΣ
ΧΑΤΖΗΣ
ΠΑΥΛΑΚΟΥ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
25/10/14
15:00
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
ΓΚΛΑΒΙΝΑΣ Κ.
ΣΤΕΡΓΙΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΗΣ
ΚΑΚΟΣ
25/10/14
15:00
ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΝΤΑΗΛΑΚΗ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ Γ.
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ
ΠΑΓΙΑΥΛΗΣ
ΔΟΥΚΑΣ
25/10/14
15:00
ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΝΕΣΤΟΡΙΟ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΡΜΕΝΗΣ
ΣΙΑΒΒΑ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
26/10/14
15:00
ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ – ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ
ΚΑΡΑΤΑΪΔΗΣ
ΓΙΑΜΠΑΝΗΣ
ΖΑΡΟΜΥΤΙΔΟΥ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
26/10/14
15:00
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ - ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΓΚΛΑΒΙΝΑΣ Κ.
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ
ΜΑΛΕΑΣ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
26/10/14
15:00
ΚΟΛΟΚΥΝΘΟΥΣ
ΑΚΑΔ. ΚΡΟΝΟΥ - ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ Φ.
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΤΣΕΛΑΣ
ΡΟΝΤΣΗΣ Γ.
26/10/14
15:00
ΜΗΛΙΤΣΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ – ΠΑΣ ΚΟΡΕΣΤΕΙΩΝ
ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ
ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ
ΜΠΑΧΑΡΟΥΔΗΣ
ΚΑΚΟΣ
26/10/14
15:00
ΟΙΝΟΗΣ
ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑΣ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ Β.
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΜΟΡΓΙΑΝΟΥ
ΝΟΝΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΣΑΒΒΑΤΟΥ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΛΕΑΣ
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ: ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΧΡ., ΝΤΟΥΚΑΣ


ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (25-26/10/2014)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΩΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΑΓΩΝΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
25/10/14
11:00
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ – ΑΓΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΖΑΡΟΜΥΤΙΔΟΥ
25/10/14
11:15
ΚΟΛΟΝΥΝΘΟΥ
ΚΡΟΝΟΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΜΠΑΧΑΡΟΥΔΗΣ
26/10/14
10:30
ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΚΑΣΤΩΡ - ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΑΜΟΡΓΙΑΝΟΥ
26/10/14
11:00
ΚΟΡΗΣΟΥ
ΚΟΡΗΣΟΣ - ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΧΡ.











ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ



ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ

   Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καστοριάς και η Επιτροπή διαιτησίας σας προσκαλούν στη ημερίδα με θέμα:
'ΕΡΓΟΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ – ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ  ΣΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
    H ημερίδα θα πραγματοποιηθεί τη Τρίτη 28/10/2014 και ώρα 16:00 στην αίθουσα συνεντεύξεων του ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ.
   Oμιλητής θα είναι ο καθηγητής ΤΕΦΑΑ και Εργοφυσιολόγος του Πανεπιστημίου Μονάχου κ. Γρηγοριάδης Αντώνιος.

    Επίσης θα υποβληθούν σε εργοφυσιολογικό έλεγχο και αξιολόγηση της φυσικής τους κατάστασης 3 αξιολογημένοι διαιτητές της Ένωσής μας (Δημητριάδης Ιορδάνης, Κεντζιόπουλος Στυλιανός, Σιδερίδης Βασίλειος)


Καλούνται οι Διαιτητές, Ποδοσφαιριστές ,Γυμναστές και Εκπρόσωποι των Σωματείων να παρακολουθήσουν την ενδιαφέρουσα αυτή ομιλία. 


Τετάρτη, 22 Οκτωβρίου 2014

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΜΙΚΤΩΝ

Διεξήχθησαν σήμερα τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων και οι μικτές της Ενώσεως μας τα πήγαν περίφημα στους αγώνες εκτός έδρας με αντιπάλους τις αντίστοιχες της ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΗΣ.

Η μικτή παίδων επιβλήθηκε με το ευρύ σκόρ 4-0 ενώ η μικτή Νέων απέσπασε λευκή ισοπαλία.
Τα μέλη του Δ.Σ. της Ενώσεως συγχαίρουν τον Προπονητή , τον αρχηγό αποστολής και κυρίως τους μικρούς αθλητές για την επιτυχία τους.

Τρίτη, 21 Οκτωβρίου 2014

ΠΟΙΝΕΣ



ΠΡΑΚΤΙΚΟ Ν.8   ΤΡΙΤΗ 21/10/2014
Σήμερα 21/10/2014 συνεδρίασε η επιτροπή κι αποφάσισε την επιβολή των παρακάτω ποινών.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ
Α) Ποινή μιάς  (1) αγωνιστικής στον ποδοσφαιριστή του Σωματείου  ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ Ι. με αρ.δελτίου 1208288 (άρθρο 7-παραγρ.3).
Β) Ποινή μιάς (1) αγωνιστικής στον ποδοσφαιριστή του Σωματείου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΣΤΟΡΑ ΚΥΡΟΥ Κ. με αρ.δελτίου 1315677 (άρθρο 10-παραγρ.1-εδάφιο α΄).
Γ) Ποινή μιάς (1) αγωνιστικής στον ποδοσφαιριστή του Σωματείου ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗ Κ.με αρ.δελτίου 1248037 (άρθρο 10-παραγρ.1-εδάφιο α΄ ).

ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ
Α) Έγγραφη επίπληξη στον παράγοντα του Σωματείου  ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ ΤΣΕΜΠΕΡΙΔΗ ΙΩΑΝΝΗ για τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα της 18/10/2014 με αντίπαλο την ομάδα της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΚΑΣΤΟΡΑ.(άρθρο 6).
Β) Έγγραφη επίπληξη στον παράγοντα του Σωματείου ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΤΖΗΜΑ ΑΘΑΝΑΣΙΟ για τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα της 18/10/2014 με αντίπαλο την ομάδα των ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ (άρθρο 6).

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

Στο Σωματείο ΑΣ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ επιβάλλεται η ποινή της στέρησης του δικαιώματος να αγωνίζεται στην έδρα του για δύο (2)  αγωνιστικές ημέρες και χρηματικό πρόστιμο 200,00 ευρώ για τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα της 18/10/2014 με αντίπαλο την ομάδα των ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ. (άρθρο 15-παράγραφος 4 & παράγραφος 8-εδάφια α΄ & δ΄).
Η ποινή του αποκλεισμού της έδρας ισχύει για τους αγώνες ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ-ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ στις 8/11/2014 και ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ-ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ στις 22/11/2014 (άρθρο 33-παράγραφος 2-εδάφιο β΄ ).
Οι έδρες διεξαγωγής των παραπάνω αγώνων θα ορισθούν από την διοργανώτρια. 

ΚΥΠΕΛΛΟ-ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Έγινε σήμερα στα γραφεία της Ένωσης η κλήρωση για την ημιτελική φάση του κυπέλλου παρουσία των σωματείων , και τα ζευγάρια που προέκυψαν είναι τα εξής.
Α.Ο. ΚΑΣΤΩΡ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ-Μ.Α.ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Τα παιχνίδια θα γίνουν την Τετάρτη  5/11/2014 και είναι νόκ-άουτ.
Πιθανή ώρα έναρξης 14.45 μ.μ. 

Δευτέρα, 20 Οκτωβρίου 2014

ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΙΚΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Ανακοινώνονται από τον Προπονητή των Ενωσιακών Ομάδων οι αθλητές που απαρτίζουν τις αποστολή για τα εκτός έδρας παιχνίδια με αντιπάλους τις ομάδες της ΕΠΣ Φλωρίνης , και έχουν ως εξής.

ΜΙΚΤΗ ΝΕΩΝ                                                                 ΠΑΙΔΩΝ

1)ΠΕΤΣΩΝΗΣ                                                          1)ΠΑΝΤΑΖΗΣ
2)ΓΚΟΣΙΟΣ                                                              2)ΜΠΙΖΙΟΣ
3)ΓΚΟΝΟΣ                                                               3)ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
4)ΖΗΣΗΣ                                                                  4)ΤΣΑΚΛΙΔΗΣ
5)ΠΑΤΣΙΚΑΣ                                                             5)ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
6)ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ                                                   6)ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ
7)ΛΟΥΔΟΒΑΡΗΣ                                                      7)ΚΡΑΝΙΑΣ
8)ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ                                                          8)ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ
9)ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ                                                   9)ΤΣΙΚΟΣ
10)ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ                                                      10)ΒΑΕΝΑΣ 
11)ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ                                                        11)ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Β.
12)ΜΗΛΙΟΣ                                                              12)ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ
13)ΤΙΓΚΑΣ                                                                13)ΤΣΟΠΡΑΣ  
14)ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ  Ε.                                                   14)ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Κ.
15)ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ                                                        15)ΜΠΙΖΟΓΛΟΥ
16)ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΗΣ                                                    16)ΕΣΤΙΑΔΗΣ
17)ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ                                                 17)ΣΤΑΥΡΟΘΕΟΔΩΡΟΣ
18)ΜΠΑΜΠΟΥΛΗΣ                                                    18)ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ε.

Ώρα αναχώρησης 10.00 π.μ. από το πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής.



Κυριακή, 19 Οκτωβρίου 2014

Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ


Στα πλαίσια της 3ης Αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα.

ΚΟΡΕΣΤΕΙΑ
ΚΡΟΝΟΣ
1
2
ΒΟΓΑΤΣΙΚΟ
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙ
0
3
ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ
ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ.
6
4
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΟΙΝΟΗ
2
2
ΛΕΥΚΗ
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑ
2
0

Σάββατο, 18 Οκτωβρίου 2014

Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ


Για το Πρωτάθλημα της Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας , την 5η Αγωνιστκή σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα



ΚΑΛΟΧΩΡΙ
ΚΟΡΗΣΟΣ
1
2
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
2
2
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
1
0
ΚΩΣΤΑΡΑΖΙ
ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ
2
1
ΑΚΑΔ. ΚΑΣΤΟΡΑ
ΝΤΑΗΛΑΚΗ
2
2

ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
1
1
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ.
ΝΕΣΤΟΡΙΟ
8
0