Τρίτη, 31 Αυγούστου 2021

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Ε.Π.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

 1ος Όμιλος

ΑΓΣΝΚ Καστοριά
Δόξα Αμπελοκήπων
Γράμμος Μαυροχωρίου
ΑΣ Καστοριά 1980

2ος Όμιλος

Λακκώματα
Πεντάβρυσος
ΑΕ Γραμμοχωρίων
Ηρακλής Πολυκάρπης

3ος Όμιλος

Μακροχώρι
ΑΟ Κάστωρ
Παναργειακός
Αστραπή Μεσοποταμίας

4ος Όμιλος

ΑΕ Βιτσίου
Δόξα Κορησού
ΑΣ Νταηλάκης
Ομόνοια Βογατσικού

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΓΣΝΚ Καστοριά –  Γράμμος Μαυροχωρίου
ΑΣ Καστοριά 1980 – Δόξα Αμπελοκήπων

2η αγωνιστική

Δόξα Αμπελοκήπων – ΑΓΣΝΚ Καστοριά
Γράμμος Μαυροχωρίου – ΑΣ Καστοριά 1980

3η αγωνιστική

Δόξα Αμπελοκήπων – Γράμμος Μαυροχωρίου
ΑΓΣΝΚ Καστοριά – ΑΣ Καστοριά 1980

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική

Λακκώματα – ΑΕ Γραμμοχωρίων
Ηρακλής Πολυκάρπης – ΑΣ Πενταβρύσου

2η αγωνιστική

ΑΣ Πενταβρύσου – Λακκώματα
ΑΕ Γραμμοχωρίων – Ηρακλής Πολυκάρπης

3η αγωνιστική

ΑΣ Πενταβρύσου – ΑΕ Γραμμοχωρίων
Λακκώματα – Ηρακλής Πολυκάρπης

3ος Όμιλος

1η αγωνιστική

Μακροχώρι – Παναργειακός
Αστραπή Μεσοποταμίας – ΑΟ Κάστωρ

2η αγωνιστική

ΑΟ Κάστωρ – Μακροχώρι
Παναργειακός – Αστραπή Μεσοποταμίας

3η αγωνιστική

ΑΟ Κάστωρ – Παναργειακός
Μακροχώρι – Αστραπή Μεσοποταμίας

4ος Όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΕ Βιτσίου – ΑΣ Νταηλάκης
Ομόνοια Βογατσικού – Δόξα Κορησού

2η αγωνιστική

Δόξα Κορησού – ΑΕ Βιτσίου
ΑΣ Νταηλάκης – Ομόνοια Βογατσικού

3η αγωνιστική

Δόξα Κορησού – ΑΣ Νταηλάκης
ΑΕ Βιτσίου – Ομόνοια Βογατσικού

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Ε.Π.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ( Α ΓΥΡΟΣ)

 1η αγωνιστική

1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ
4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ
5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ
6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ
7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ  

2η αγωνιστική

3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ
2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ
10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.
8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ
5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ  

3η αγωνιστική

1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ
8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ
9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ
7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.  

4η αγωνιστική

5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ
4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ
3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.
2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ
9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ  

5η αγωνιστική

1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ
7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ
8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ
11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ  

6η αγωνιστική

7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ
6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ
4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ
3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ
2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ  

7η αγωνιστική

1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.
10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ
11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ
2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ  

8η αγωνιστική

9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ
8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ
7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ
5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ
4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ  

9η αγωνιστική

1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ
11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ
2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.
3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ
4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ
8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ  

10η αγωνιστική

11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ
9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ
8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ
10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ  

11η αγωνιστική

2ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ11ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΚΡΟΝΟΣ- ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ
3ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ10ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ
4ΑΓΣΝΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ9ΝΈΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ
5ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ8ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
6ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ7ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛ.
1ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ  

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Ε.Π.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Α ΓΥΡΟΣ)

 1η αγωνιστική

ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝΝΤΑΗΛΑΚΗΣ
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥΠΟΛΥΚΑΠΡΗ
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 

2η αγωνιστική

ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΝΤΑΗΛΑΚΗΣΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΠΟΛΥΚΑΠΡΗΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙ 

3η αγωνιστική

ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥΝΤΑΗΛΑΚΗΣ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980ΠΟΛΥΚΑΠΡΗ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ 

4η αγωνιστική

ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΝΤΑΗΛΑΚΗΣΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980
ΠΟΛΥΚΑΠΡΗΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 

5η αγωνιστική

ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣΜΑΥΡΟΧΩΡΙ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣΝΤΑΗΛΑΚΗΣ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣΠΟΛΥΚΑΠΡΗ
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 

6η αγωνιστική

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΝΤΑΗΛΑΚΗΣΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΠΟΛΥΚΑΠΡΗ 

7η αγωνιστική

ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝΜΑΥΡΟΧΩΡΙ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΠΟΛΥΚΑΠΡΗΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ 

8η αγωνιστική

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΠΟΛΥΚΑΠΡΗ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥΝΤΑΗΛΑΚΗΣ
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 

9η αγωνιστική

ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980
ΠΟΛΥΚΑΠΡΗΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΝΤΑΗΛΑΚΗΣΜΑΥΡΟΧΩΡΙ
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ 

10η αγωνιστική

ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡΠΟΛΥΚΑΠΡΗ
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣΝΤΑΗΛΑΚΗΣ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980 

11η αγωνιστική

ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΠΟΛΥΚΑΠΡΗΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΝΤΑΗΛΑΚΗΣΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥΜΑΥΡΟΧΩΡΙ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ 

12η αγωνιστική

ΠΟΛΥΚΑΠΡΗΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝΝΤΑΗΛΑΚΗΣ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980ΜΑΥΡΟΧΩΡΙ
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 

13η αγωνιστική

ΝΤΑΗΛΑΚΗΣΠΟΛΥΚΑΠΡΗ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 

Παρασκευή, 27 Αυγούστου 2021

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ 2021

 Σας ενημερώνουμε ότι με βάση την Υπουργική Απόφαση 398989/ΦΕΚ τ.Β/3920/25-8-2021 που αφορά στην τροποποίηση της Υπουργικής Απόφασης για το Μητρώο 2021 (168038/15-4-2021, Β/1593), καθορίζεται ως τελική ημερομηνία υποβολής ολοκληρωμένων αιτήσεων για το μητρώο 2021 η 30η Σεπτεμβρίου 2021.

Η προθεσμία αυτή αφορά στην υποχρέωση υποβολής όλων των σωματείων (εγγεγραμμένων και μη) νέων ολοκληρωμένων αιτήσεων για το μητρώο 2021.

 

Με βάση τα διαθέσιμα στοιχεία μέχρι σήμερα από την πλατφόρμα, αρκετά σωματεία που έχουν εγγραφεί στο μητρώο 2020 δεν έχουν υποβάλλει ολοκληρωμένες αιτήσεις (επικαιροποίηση στοιχείων) για το 2021.

 

Υπενθυμίζουμε ότι η μη υποβολή της νέας αίτησης μέχρι 30/9/2021 θα οδηγήσει στην αυτόματη διαγραφή του σωματείου από το μητρώο.

Βασίλειος Κάκκος

 

Προϊστάμενος Διεύθυνσης Αγωνιστικού Αθλητισμού

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Στον κάτωθι σύνδεσμο θα βρείτε το τροποποιημένο Υγειονομικό Πρωτόκολλο Ερασιτεχνικού Ποδοσφαίρου  και Επιστροφής Φιλάθλων στα γήπεδα. 


 https://gga.gov.gr/component/content/article/278-covid/2981-covid19-sports

Πέμπτη, 26 Αυγούστου 2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ

Μόνο οι εμβολιασμένοι θα μπορούν να μπουν και στα τοπικά ερασιτεχνικά γήπεδα. 

Αυτό προκύπτει από τη χθεσινή ενημέρωση του υπουργού Υγείας Βασίλη Κικίλια, ο οποίος δεν έχει κάνει κανέναν διαχωρισμό (όσον αφορά τα γήπεδα και τα κλειστά γυμναστήρια) με τον επαγγελματικό αθλητισμό. Στους χώρους αυτούς θα μπορούν να μπουν μόνο όσοι έχουν κάνει το εμβόλιο ή φέρουν πιστοποιητικό νόσησης (εντός του τελευταίου εξαμήνου).

Αυτό που ακόμη δεν έχει διευκρινιστεί είναι τι θα γίνει με τους υπόλοιπους που σχετίζονται με ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι. Δηλαδή τους ίδιους τους αθλητές, τους διαιτητές, τους παράγοντες αλλά και τους δημοσιογράφους. Είναι κάτι το οποίο εξακολουθεί να παραμένει άγνωστο με τις ενώσεις Ποδοσφαιρικών Σωματείων να περιμένουν  τις σχετικές οδηγίες.

Τι θα ισχύσει από τις 13 Σεπτεμβρίου

Αυτά λοιπόν που θα ισχύσουν από τις 13 Σεπτεμβρίου είναι τα ακόλουθα:
-Στα ιδιωτικά γυμναστήρια δικαίωμα πρόσβασης θα έχουν εμβολιασμένοι, όσοι έχουν νοσήσει ως έξι μήνες από τη διάγνωση καθώς και οι ανεμβολίαστοι που έχουν πραγματοποιήσει εργαστηριακό rapid test αντιγόνου ως 48 ώρες πριν.

-Θα γίνεται έλεγχος βεβαίωσης εμβολιασμού, νόσησης ή αρνητικού τεστ κι έλεγχος ταυτοπροσωπίας στην είσοδο της επιχείρησης με την εφαρμογή covid free app.

-Τα σωματεία ή τα γυμναστήρια θα μπορούν βάσει νόμου να ζητούν υποχρεωτικότητα εμβολιασμού ή βεβαίωση νόσησης από όλα τα μέλη τους. Σε αυτή την περίπτωση θα μπορούν να λειτουργούν στο 100% της χωρητικότητάς τους.

-Σε ό,τι αφορά τα γήπεδα, θα έχουν δικαίωμα εισόδου μόνο εμβολιασμένοι και νοσήσαντες έως έξι μήνες από τη διάγνωση